Contact us for Immediate Quote: 021-22064911
0 سبد خرید

معماری ساختمان

انجام پروژه های معماری ساختمان و بناهای مسکونی، اداری، رستوران ها، مجموعه های تفریحی و ورزشی با بکار گیری مدرن ترین برنامه ها و نمایش دو بعدی و سه بعدی توسط مهندسین مجرب و اساتید دانشگاه های معتبر معماری ایران و جهان.

معماری که یه توانایی مشتمل از هنر و عمل که با تجربه نیز آمیخته است از سبک های بسیار متنوعی تشکیل شده است که برخی از آنها با فلسفه و تاریخ تمدن عجین شده اند. معماری جزو معدود علومی است که به سبب تلفیق بسیار عمیق آن با هنر در طول تاریخ بیش از آن که پیشرفت کند تکمیل شده است. این بدان معنا است که به سختی می توان مدعی شد که معماری مدرن پیشرفته تر از معماری کلاسیک و باستانی است. آنچه در سازه های روم باستان، یونان، ایران باستان، مصر و حتی سازه های بسیار قدیمی در چین و آسیای شرقی به جای مانده است نمونه هایی بسیار حیرت انگیز از قدرت هنرمندان معمار آن دوره بوده است.

معماری داخلی

معماری داخلی به زبان ساده به معنای فضا سازیست با رعایت چند اصل اولیه و در عین حال با رعایت ظوابط و اصول طراحی. از اصول اولیه فضاسازی و طراحی داخلی ساختمان که در کل به نام معماری داخلی شناخته می شود می توان به کاربری مناسب، حداکثر بهره وری از فضا، تناسب و زیبایی و مهندسی طراحی اشاره نمود. در واقع یک مهندس معمار با بکارگیری هنر و خلاقیت در محدوده ظوابط طراحی و مهندسی به شکل دهی و موقعیت دهی فضاها و پارتیشن های یک فضا می پردازد.

هر چند مساحت و تعداد پارتیشن های مختلف مانند اتاق خواب، سالن، حمام و ... متناسب با مساحت کل فضا انتخاب می شود، نقش مهندس معمار در موقعیت دهی و هماهنگ سازی این فضاها همزمان با انتخاب متراژ مناسب، محل قرار گیری عناصر و اجزا و شاید مهمتر از همه متناسب با زیر ساخت ها و تاسیسات عمرانی بسیار موثر است.

معماری مدرن در ایران

معماری مدرن در دید گسترده جهانی که از کلمه یونانی Modo نشات می گیرد برگرفته شده از فلسفه مدرنیته و مدرنیسم می باشد. این فلسفه که از اواسط قرن هفدهم یعنی حدود سال های 1630 آغاز شده و تا اواخر قرن بیستم ادامه داشته است (به ظن برخی فلاسفه دوران مدرنیته همچنان در حال تکامل بوده و پایان نیافته است) عامل ایجاد تحولی در معماری جهان با ترکیب کارکرد با ایده و تفکر و حذف تاریخ و مذهب از این علم شده است. سبک های متنوعی از معماری مدرن یا نوگرا بوجود آمده است که از مهمترین آنها به سبک آرت دکو، معماری آلی و سبک چمنزار می باشد.

هنر معماری در ایران معاصر همواره دستخوش تغییراتی بوده است. این تغییرات تحت تاثیر عوامل متعددی همچون تاثیر پذیری سیاسی ایران از برخی کشورها در برهه های زمانی مختلف، دلایل مذهبی فرهنگی، نفوذ فرهنگ و تمدن غرب، گسترش تعاملات و امکانات سفر و بازدید از سبک های دیگر معماری جهان قرار داشته است.

سبک های معماری سنتی ایران

سابقه هنر معماری در ایران به شش قرن قبل از میلاد مسیح بر می گردد. این تاریخ گسترده از معماری در دو بخش معماری ایران قبل از اسلام و بعد از اسلام قابل بررسی می باشد. معماری ایرانی قبل از اسلام در دو سبک پارسی و پارتی و بعد از اسلام در سبک های خراسانی، آذری، اصفهانی و رازی قابل بررسی است. هر یک از این سبک ها در برهه ای از تاریخ و بصورت مترکز در برخی شهرها و پراکنده در شهرهای دیگر دنبال شده اند و زیبایی ها و پیچیدگی های خود را دارند. آثار بسیار برجسته ای از اساتید بزرگ معماری تاریخی در هر سبک در شهرهای مختلف ایران به ثبت رسیده اند.

پروژه معماری داخلی آپارتمان های مهرگان | عقدسیه

این پروژه که مشتمل بر بیش از 280 واحد مسکونی هر یک به متراژ 160 متر است و بصورت دو واحدی و چهار واحدی طراحی شده است همراه با نقشه معماری داخلی در چند طرح مختلف سه خواب و چهار خواب در حال اجراست.

پروژه معماری داخلی آپارتمان های مهرگان | عقدسیه

معماری واحد ها با در نظر گرفتن متراژ و به منظور ایجاد حداکثر فضای مفید و حداقل پرتی با در نظر گرفتن نورگیر مناسب برای سالن ها در واحد های شمالی و جنوبی بصورت مجزا و کاملا مهندسی با در نظر گرفتن استاندارد های شهرسازی طراحی و اجرا شده است

نمونه پروژه های معماری ساختمان
مقالات
شرکت مهندسی ساختمان لوکس سازان
  • TEL : +982122064911
  • Fax : +982122087856
  • Email: info [at] luxazan.com
  • Web: www.luxazan.com
© Copy right 2017 | All ights Reserved | Luxazan Group.